Výplne

Záchovná stomatológia

Kontaktujte nás

Najčastejším výkonom v našej ambulancii je zhotovenie výplne zuba. Cieľom výkonu je rekonštrukcia poškodenej časti zuba tak, aby opätovne a dlhodobo plnil svoju funkciu. Vďaka použitiu optického zväčšenia sme schopní odstrániť iba to, čo je nevyhnutné a zároveň vrátiť zubu jeho pôvodný tvar. Na zhotovenie výplní používame najčastejšie estetické fotokompozitné materiály prípadne hybridné skloionomerné materiály. Použitie týchto materiálov si vyžaduje dostatok času a dokonalé odizolovanie ošetrovaného zuba od zvyšku dutiny ústnej. Bežnou súčasťou ošetrenia je tak použitie elastickej blany z latexu ( v prípade alergie máme aj blanu nelatexovú).

Postup ošetrenia

Začíname aplikáciou lokálnej anestézie (celý výkon je tak pre obe strany komfortnejší). Izolujeme si ošetrený zub kofferdamovou blanou a môžeme začať odstraňovať poškodené tkanivo. Po odstránení kazu a poškodeného tkaniva nasleduje proces prípravy povrchu zuba k nalepeniu kompozitnej plomby do zubu. Materiál sa nanáša v mäkkom stave a následne je vytvrdený pomocou špeciálnej lampy. Výplň nanášame po vrstvách a proces s lampou sa tak opakuje. Po vymodelovaní povrchu sa výplň upraví tak, aby vám nezavadzala pri zahryznutí a vyleští, aby nevadila vášmu citlivému jazyku.

Bežnou súčasťou ošetrení v našom stomatologickom centre je použitie kofferdamovej blany k izolácii zubov. Aplikácia blany zabezpečí lekárovi aj asistencii dokonalý prehľad nad ošetrovanou oblasťou a zabraňuje prenikaniu tekutín do pracovného poľa a opačne. Pacientovi dáva väčší pocit bezpečia a komfort počas ošetrenia. Ošetrujúci tím sa tak môže pokojne a nerušene sústrediť na zákrok. Blana je vyrobená z latexu alebo z materiálu bez obsahu latexu (rovnako tak aj vyšetrovacie rukavice môžeme použiť bez obsahu latexu).

Obrázok č. 1: Na fotografii vidno iba jemné presvitanie kazu na zube uprostred.

Obrázok č. 2: Po odstránení povrchovej časti zuba vidno rozsiahly kaz na zube uprostred.
Obrázok č.3: Zub po vyčistení poškodenej časti pripravený na zhotovenie výplne.
Obrázok č.4: Zub opravený pomocou bielej fotokompoztinej výplne.

Služby

Preventívna prehliadka

Cieľom preventívnej prehliadky je zachytiť problém (zubný kaz alebo zápal ďasien) v čo najskoršom štádiu. Prípadné ošetrenie je tak jednoduchšie, lacnejšie a vyhnete sa tak nečakanej bolesti.

Viac informácií

Výplne

Pri ošetrení zubných kazov využívame optické zväčšenie na presné odstránenie poškodených častí zuba a následné vrátenie jeho pôvodného tvaru pomocou estetických fotokompozitných alebo hybridných skloionomerných materiálov.

Viac informácií

Dentálna hygiena

Základným predpokladom zdravých zubov a ďasien je pravidelná profesionálna hygiena a dôkladná každodenná domáca starostlivosť o dutinu ústnu.

Viac informácií

Endodoncia

Koreňové kanáliky sa ošetrujú pri hlbokom zubnom kaze, zápaloch, silnej bolesti a pri príprave na nasadenie mostíka. Naše moderné technológie zabezpečujú bezbolestné endodontické ošetrenie s maximálnou presnosťou, čo zvyšuje dlhodobú životnosť zuba.

Viac informácií

Stomatologická chirugia 

Najdôležiťejšou podmienkou každého chirurgického zákroku v našom stomatologickom centre je bezbolestnosť. Tú dosahujeme vhodnou voľbou lokálnej anestézie, ktorú môžeme doplniť o sedáciu pomocou rajského plynu.

Viac informácií

Estetika & Protetika 

Súčasné možnosti ošetrenia zubov alebo náhrady tých, čo chýbajú, sú vďaka pokroku technológií naozaj pestré. V našom stomatologickom centre využívame všetky dostupné technológie tak, aby sme dosiahli ideálny výsledok.

Viac informácií

Z nášho blogu

Úrazy zubov

Deti padajú v každom veku. Obdobím s najväčším počtom úrazov je jednoznačne leto. V letnom...

Prvá návšteva dieťaťa v zubnej ambulancii

Vaše dieťa dosahuje každý deň nové míľniky a jeho prvá návšteva zubnej ambulancie je jedným...

Bielenie zubov

Najčastejším výkonom estetickej stomatológie je bielenie zubov. Profesionálne bielenie zubov je často účinnou, bezpečnou a...

Resekcia koreňového hrotu (endodontická mikrochirurgia)

Aby sme pochopili význam endodontickej mikrochirurgie, vysvetlíme si najskôr niečo o nechirurgickom ošetrení koreňových kanálikov....

Medzizubné kefky: Malá zbraň s veľkým významom pre zdravie ústnej dutiny

Aký je význam čistenia medzizubných priestorov? Vedeli ste, že vo vašich ústach sa nachádza 800...

Extrakcia zubov múdrosti

Extrakcia zubov múdrosti je chirurgický zákrok, ktorého cieľom je odstránenie jedného alebo viacerých zubov múdrosti...

Tehotenstvo a zubná ambulancia

Často sa stretávame s radou, že ísť k zubárovi počas tehotenstva je riskantné pre vyvíjajúce...

zubar senec, LADENTO, logo, zubna ambulancia senec, zubár v senci, stomatologicka ambulancia, stomatologia senec, najlepsi zubar v senci

Moderná zubná ambulancia v Senci pre celú rodinu.

Adresa

Senecká ulica 122,
903 01 Hurbanova Ves

Otváracie hodiny

Po-Pi: 8:00-16:00

Kontakt

 +421 915 307 209
 info@ladento.sk

Rýchly kontakt

Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára a my sa vám ozveme späť hneď, ako to bude možné.